O firmie

ESPIR TECH

(wcześniej EKO MiLPAP)

To firma z ponad 10-cio letnim doświadczeniem w dostarczaniu nowych i używanych urządzeń do redukcji objętości odpadów. Od założenia firmy zdobyliśmy zaufanie ponad tysiąca klientów w Polsce i Europie. Wysoki stosunek jakości do ceny dostarczanych przez nas urządzeń jest podstawowym atutem naszej firmy. Służymy serwisem oraz profesjonalną pomocą w zakresie doradztwa. Na życzenie Klienta organizujemy transport oraz szkolenia z obsługi urządzeń. W stałej ofercie posiadamy materiały eksploatacyjne.

belownice nowe i używane

ESPIR TECH

(wcześniej Eko MiLPAP)
jest częścią Grupy Espir.

Firma mieści się w malowniczym regionie Podlasia w Podkamionce, między Białymstokiem a Sokółką. Zaczęła swoją działalność pod nazwą MiLPAP (założycielami byli bracia Michał i Łukasz Gromotowicz) i zajmowała się produkcją papierowych tulei spiralnie zwijanych. Już wtedy bracia napotkali problem z odpadami poprodukcyjnymi. Rozwiązaniem był zakup belownicy. Zbadany został rynek. Wyniki jasno wskazywały, że potencjał jest dużo większy niż w przypadku produkcji tulei spiralnie zwijanych. Park maszynowy i zespół serwisantów powiększył się a wraz z nimi pojawiło się pierwsze doświadczenie. Wyklarowała się pierwsza misja. Nadać nowe życie dobrym, starszym, solidnym konstrukcjom urządzeń do zmniejszania objętości. MiLPAP ewoluował w Eko MiLPAP. W trakcie pracy nad uznanymi markami (m.in. HSM, ORWAK, BRAMIDAN, DIXI, KK, MACFAB) doświadczenie rosło na tyle, że wraz ze zmieniającymi się oczekiwaniami rynku zaczęło podpowiadać inne rozwiązania. Powstał autorski projekt będącej wynikiem kompromisu konstrukcyjnego, ceny, wad i zalet znanych marek czy problemów które pojawiały się po wielu latach w serwisowanych belownicach.

W 2021 roku firma przeszła rebranding. Nazwa ESPIR TECH nawiązuje do pozostałej działalności założycieli Michała i Łukasza – grupy ESPIR, w które wchodzą w skład ESPIR FOTO i ESPIR LOGISTICS. Dział TECH w dalszym ciągu specjalizować będzie się w serwisie urządzeń do zmniejszania objętości. Natomiast najnowsza druga generacja kompaktorów, czwarta generacja belownic pionowych jak również cała linia belownic poziomych, które zyskują coraz większe uznanie w polskich i europejskich firmach wprowadzane na rynek będą pod marką ecobalers. 

Dziś pro ekologiczna misja firmy tak mocno zakorzeniała się w zwyczajach firmy, że papieru – dokumentów firma zbiera w ciągu roku zaledwie pół segregatora!.