Dlaczego serwis belownicy jest tak ważny?

Dlaczego serwis belownicy jest tak ważny?  

W tym artykule dowiesz co to jest serwis belownicy, co to jest DTR, OWG i dlaczego obsługa posprzedażowa jest wyznacznikiem pełnej satysfakcji z zakupu urządzenia. 

O czym możesz nie wiedzieć szukając belownicy czy kompaktora?

Kupując urządzenie do zmniejszania objętości odpadów zamierzasz zmniejszyć koszty. Inwestujesz po to by zaoszczędzić czas, miejsce, zredukować koszty a nawet zamienić je w przychód. Żeby robić to jak najdłużej się da musisz pamiętać o warunkach gwarancji urządzenia i wszystkich dużych i małych sprawach wydłużających żywotność tych urządzeń.

Serwis belownicy a OWG i DTR?

OWG (ogólne warunki gwarancji) i DTR (dokumentacja techniczno-ruchowa) zostały stworzone dla użytkowników a nie dla producentów. W pierwszym producent określa co trzeba zrobić aby utrzymać gwarancję. W drugim pokazuje jakie działania wydłużają żywotność urządzenia. 

Prace administracyjno-biurowe ograniczają się do wysłania skanu podpisanej karty gwarancyjnej na serwis@ecobalers.com i wykonaniu serwisu urządzenia w pierwszym i drugim roku trwania gwarancji. 

Po zapoznaniu się z tymi dokumentami zdobyta wiedza chroni Ciebie przed niepotrzebnym wydatkiem.  Ograniczysz do minimum możliwość bezpodstawnego wysłania zgłoszenia gwarancyjnego. Musisz wiedzieć, że większość problemów czy sytuacji jakie mogą się wydarzyć i ich rozwiązania opisane są właśnie w DTR. Np. zagięty kawałek kartonu czy folii który bardzo niefortunnie wcisnął się między ścianę a płytę prasującą zablokował czujnik i unieruchomił maszynę. Serwis jest niepotrzebny. Wystarczy wyjąć ten odpad i odblokować czujnik. 

Podstawą jest wymiana oleju.

Tak jak w przypadku samochodów, wymiana oleju jest niezbędną czynnością która zapewni trwałość silnika i układu hydraulicznego. Olej zmniejsza tarcie elementów, które poruszają się wewnątrz układu i pomaga w prawidłowym odprowadzeniu ciepła. Brak wymiany oleju skutkuje utratą jego właściwości. Zwiększa się temperatura. Zasilacz szybciej się zużywa, rośnie awaryjność i podatność na uszkodzenia. Brak wymian oleju przyczyni się również do zwiększenia hałasu. 

Jaki będzie efekt regularnych serwisów?

Przede wszystkim unikniesz dodatkowych kosztów. Naprawa zasilacza bądź jego wymiana to 40-50% wartości urządzenia. Koszt corocznego serwisu jest kilkukrotnie mniejszy. 

Coroczna wymiana oleju i przestrzeganie zapisów w OWG i DTR przyczynią się do wieloletniego użytkowania belownicy czy kompaktora. Potwierdzają to setki prawidłowo serwisowanych pracujących w kraju i zagranicą naszych urządzeń. Najstarsze mają ponad 10 lat i pracują dalej. 

Jak wygląda procedura?

Po podpisaniu karty gwarancyjne i wysłaniu na adres serwis@ecobalers.com mamy pewność, że urządzenie jest objęte gwarancją.

Przed pierwszym serwisem (zwykle w 6-tym miesiącu trwania gwarancji) nastąpi kontakt z naszej strony, potwierdzenie danych i planowana data serwisu. 

Jakie są dodatkowe plusy?

Regularne wizyty (o ile można tak ją nazwać jeśli jest tylko raz w roku) będą powodować monitorowanie sytuacji w zakładzie. Być może wraz z rozwojem biznesu, zwiększeniem się ilości odpadów będzie trzeba wymienić na większą belownicę? Bądź zamienić na inny typ. Stały kontakt z producentem przydaje się w takiej sytuacji. Jako firma zajmująca się serwisem używanych belownic i produkująca nowe możemy przedstawić szereg dodatkowych opcji – odkupienie, zamianę, czy serwis