Taśmy do belownicy

Czym są taśmy do belownicy?

Taśmy do belownicy stosujemy do wiązania belek sprasowanego odpadu np. kartonu, makulatury, plastiku lub folii. Wykonujemy to zwykle za pomocą specjalnych zapinek drucianych lub po prosu wiążąc taśmy. Taśmy bardzo często wymiennie nazywane są bandującymi lub spinającymi. 

Jakie taśmy znajdziemy na rynku?

W internecie znajdziecie Państwo przede wszystkim taśmy kompozytowe, polipropylenowe i poliestrowe (PE) – twarde (PET). Stosowane są najczęściej do zabezpieczania palet dzięki możliwości spinania lub zgrzewania. Drugim równie popularnym typem są miękkie taśmy  (PES / WG) stosowane do wiązania bel w belownicach oraz do zabezpieczania palet. 

Są inne rozwiązania niż taśmy?

Zdarza się, że użytkownicy do małych belownic kupują sznurki rolnicze (polipropylenowe). Nie jest to dobre rozwiązanie. Co prawda jest to tańsze rozwiązanie ale wiele słabsze. Bardzo często przy transporcie bel pękają i powodują konieczność ponownego związania sprasowanego materiału. 

Przy większych belownicach, w szczególności poziomych do wiązania bel używa się specjalnych drutów. Jest to o wiele droższe rozwiązanie ale dość praktyczne i pozwala na oszczędzenia czasu przy wiązaniu. 

Jakie są najpopularniejsze taśmy do belownicy i dlaczego?

Klienci i producenci najczęściej używają i polecają do belownic taśmy z poliestrów miękkich (PES lub WG). Taka taśma składa się z włókien poliestrowych. Największą jej zaletą jest ich wytrzymałość i brak ostrych krawędzi przez co nie uszkadzają produktów które spinają oraz można je używać bez rękawiczek bo są bezpieczne dla użytkownika Jednocześnie są sprężyste, elastyczne i miękkie. Mają wysoką wytrzymałość na warunki atmosferyczne, wodę, czynniki chemiczne, wysokie lub niskie temperatury czy promienie UV.

W naszej ofercie znajdziecie właśnie takie : Taśma poliestrowa WG30/500

Najbardziej opłacalne jest zamawianie taśm o długości 500 m w większej ilości sztuk. np. 4 lub 8 obniżając koszt wysyłki. 

Jak dobrać szerokość taśmy do rodzaju belownicy?

Taśmy WG dostępne są w szerokościach od 7 mm do 19 mm. Szerokość taśm wpływa na ich wytrzymałość. Im szersza taśma tym jest bardziej wytrzymała. Przykładowo taśma o szerokości 9 mm ma wytrzymałość na zerwanie do około 275 kg (+/-10 kg) i nadaje się do belownic o nacisku do 12 ton. 

Taśma o szerokości 13 mm ma większą wytrzymałość (do 375 kg) i dobrze sprawdzi się w belownicach o nacisku większym niż 12 ton.

W razie dodatkowych pytań pomoże Wam nasz dział handlowy – wystarczy napisać maila, zadzwonić.

Skip to content